Akademia

AKADEMIA GRY W TENISA

Akademia Tenisa Zwierzyniec to największa i najbardziej utytułowana akademia tenisowa w województwie podlaskim. Założona została przez byłych zawodników i pasjonatów tenisa od najmłodszych lat, którzy swoje doświadczenie zdobywali na arenie krajowej i międzynarodowej. Stworzona z myślą o nauczaniu i promowaniu tenisa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osiągnięcie sukcesu w sporcie możliwe jest tylko poprzez ciężką, dobrze zorganizowaną i zaplanowaną pracę.

Właśnie w ten sposób traktujemy szkolenie w ramach naszej Akademii. Dla młodych ludzi pragnących nauczyć się podstaw gry w tenisa przygotowaliśmy program nauki oparty o wytyczne Polskiego Związku Tenisowego i Professional Tennis Registry. Wdrażać go w życie będą nasi szkoleniowcy, którzy poprzez własną edukację mają wgląd w nowoczesne metody nauczania w tenisie.

Centrum Tenisowe Zwierzyniec | Białystok

AKADEMIA GRY W TENISA

Akademia Tenisa Zwierzyniec to największa i najbardziej utytułowana akademia tenisowa w województwie podlaskim. Założona została przez byłych zawodników i pasjonatów tenisa od najmłodszych lat, którzy swoje doświadczenie zdobywali na arenie krajowej i międzynarodowej. Stworzona z myślą o nauczaniu i promowaniu tenisa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Osiągnięcie sukcesu w sporcie możliwe jest tylko poprzez ciężką, dobrze zorganizowaną i zaplanowaną pracę. Właśnie w ten sposób traktujemy szkolenie w ramach naszej Akademii. Dla młodych ludzi pragnących nauczyć się podstaw gry w tenisa przygotowaliśmy program nauki oparty o wytyczne Polskiego Związku Tenisowego i Professional Tennis Registry. Wdrażać go w życie będą nasi szkoleniowcy, którzy poprzez własną edukację mają wgląd w nowoczesne metody nauczania w tenisie.

Ogromnie ważnym elementem działalności Akademii jest ocena zdolności ruchowych i kompetencji tenisowej wśród najmłodszych.

Naszym celem jest tutaj możliwie najszybsze „wyłowienie” najzdolniejszych dzieci i przeniesienie ich do grup o wyższym poziomie zaawansowania oraz zapewnienie szkolenia, które umożliwi wkroczenie na drogę tenisa wyczynowego. Naszym celem jest aby w najbliższych latach szeroka grupa młodych, zdolnych tenisistów z województwa podlaskiego podbiła polskie i europejskie korty.

W tym celu opracowaliśmy program profesjonalnego szkolenia oparty o doświadczenia zebrane przez Piotra Dzikiewicza. W ciągu ostatnich 8 lat zbierał doświadczenie zawodnicze i trenerskie na wielu arenach tenisowych Świata, między innymi w Akademii Tenisowej Sanchez-Casal w Barcelonie u boku Svetlany Kuznetsowej i Danieli Hantuchovej oraz w klubie tenisowym SINNET w Warszawie trenując kilku czołowych zawodników polskich w kategorii kadetów. Umożliwiło mu to stworzenie filozofii nauczania opartej na następujących czynnikach:

  • PASJI – w tenisie, tak jak i w innych dziedzinach życia, pasja jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. „Z niewolnika nie ma pracownika” mówi stare powiedzenie – my też uważamy, że największą radość z gry w tenisa mają osoby, które po prostu kochają ten sport. A bez radości z gry osiągnięcie wartościowych wyników jest mało realne.
    Także z tego powodu szukamy trenerów, którzy z zapałem podchodzą do szkolenia młodzieży, a swoją pozytywną energię potrafią przekazać całemu otoczeniu.
  • PLANOWANIU – jedną z najważniejszych rzeczy w tenisie jest konsekwencja w pracy. Trening tenisowy powinno się rozpocząć już we wczesnym wieku (5-6 lat), a wyszkolenie zawodnika gotowego do gry na profesjonalnym poziomie trwa około 10-12 lat. Dlatego dobry plan i konsekwencja w jego realizowaniu są niezbędne dla osiągnięcia sukcesu.
  • KREATYWNOŚCI – aby wyszkolić zawodnika, który będzie profesjonalnie grał w tenisa niezbędne jest ciągłę poszukiwanie nowych rozwiązań w szkoleniu. Właśnie takie wyzwanie stawiamy przed trenerami pracującymi w Akademii. Nasi trenerzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje m.in. poprzez uczestnictwo w organizowanych w naszym kraju szkoleniach.
  • PROFESJONALIŹMIE – we współczesnym tenisie poważne myślenie o karierze tenisowej niezbędne jest już w najmłodszych kategoriach wiekowych. To właśnie dlatego w naszej Akademii Tenisowej podstawą szkolenia jest wpojenie młodym tenisistom nawyków związanych z wyczynowym uprawianiem tenisa. Zgodnie z naszą filozofią szkolenie tenisistów obejmuje takie dziedziny – jak odżywianie, psychologia, zapobieganie kontuzjom i kompleksowy trening sprawnościowy.

Wierzymy, że nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia. Tam gdzie jest pasja, kreatywność, profesjonalizm i dobry plan, tam osiągnięcie sukcesu jest tylko kwestią czasu.