Regulamin Ligi

1. Liga jest rozgrywana w kategorii open i +45.
  2. Mecze rozgrywane są na kortach C.T. Zwierzyniec.
  3. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów (przy 6-6 w trzecim secie grany jest tie-break).
  4. Liga rozgrywana na zasadzie tzw. „Challengu”- polega on na wyzywaniu na pojedynek innych uczestników rozgrywek. Każdy zawodnik ma prawo zaproponować pojedynek 6 wyżej notowanym oraz 6 niżej notowanym w rankingu graczom.
  5. Ranking tworzony jest pod względem liczby zdobytych punktów.
  6. Początkowe rozstawienie graczy w rankingu odbywa się podczas oficjalnego zebrania i opierane jest na dotychczasowych wynikach w historii białostockich rozgrywek tenisowych.
  7. Nowy ranking ukazuje się co dwa tygodnie.
  8. Za każdy wygrany mecz zawodnik dostaje 3 pkt, a za przegrany mecz 1 pkt do rankingu.
  9. W przypadku oddania meczu walkowerem zawodnikowi odejmuje się 3 pkt.
  10. Gdy zawodnik rozegra dwa mecze w tygodniu lub też jest na nie umówiony ma prawo odmówić gry bez jakich kolwiek konsekwencji.
  11. Gdy następuje problem ze skontaktowaniem się z innym graczem, bądż też umówieniem się na mecz, należy niezwłocznie zgłosić to organizatorowi.
  12. W skrajnych przypadkach decyzję podejmuje organizator.
  13. W okresie rozliczeniowym czyli w ciągu dwóch tygodni (od rankingu do rankingu) można z jednym przeciwnikiem rozegrać tylko dwa mecze, mecz i rewanż.
  14. Uczestnicy ligi mają rabat 15% na wynajem kortów.
  15. Zawodnicy sami wynajmują kort na mecze ligowe.

REGULAMIN TURNIEJÓW

1. Co kwartał jest rozgrywany jeden turniej, puchar Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy. (na wzór ATP).
  2. Prawo do udziału w tych turniejach ma czołowych 8 graczy ligowych w kategorii open i +45. Turniej rozgrywany jest w systemie grupowym.
  3. Pierwsza czwórka jest rozstawiana, reszta dolosowywana.
  4. Termin każdego z turniejów wyznacza organizator.
  5. Punktacje turniejów:
    • zwycięzca – 32 pkt.,
    • finalista – 24 pkt.,
    • półfinaliści – 16 pkt.

Każdy uczestnik otrzymuje 3 pkt na start za udział w turnieju plus punkty, które uzyska w grupie.

6. Za udział w turnieju pobierane jest wpisowe, którego wysokość jest ustalana przez organizatora.

KALENDARZ TURNIEJÓW

1. PUCHAR WIOSNY – CT „ZWIERZYNIEC”: 26-27.05.2018
  2. PUCHAR LATA – HOTEL „ŻUBRÓWKA” BIAŁOWIEŻA: 22-23.09.2018
  3. PUCHAR JESIENI CT „ZWIERZYNIEC”: 17-18.11.2018
  4. PUCHAR ZIMY CT „ZWIERZYNIEC”: NOWY SEZON

UWAGA!!
W CYKLU TURNIEJÓW MOGA BRAĆ UDZIAŁ TYLKO GRACZE CAŁOROCZNEJ LIGI CT „ZWIERZYNIEC”.